Huawei, Türkiye’de İlk Deneyim Mağazasını Açtı

Huawei’in tüketicilere akıllı telefon, notebook ve giyilebilir cihazlar gibi ürünlerini deneyimleme imkanı sunacağı Türkiye’deki ilk Huawei Deneyim Mağazası İzmir’de açıldı.

İzmir Mavibahçe Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen basın tanıtımında, mağaza ve ürünler medyaya tanıtıldı. Mağazada akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarların yanı sıra akıllı saatler, bileklikler, cep telefonu aksesuarları, bluetooth hoparlörler ve çok sayıda Huawei ürünü, kullanıcılara sunuldu. Basın toplantısında bir konuşma yapan Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang, Türkiye’de hızla büyüdüklerini belirterek ilk Huawei Deneyim Mağazası’nı açmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Wang, İzmir’de genel olarak Huawei markasına ve ürünlerine ilginin çok yüksek olduğunu ifade ederek, “İzmir halkı teknolojiye çok meraklı ve yenilikleri yakından takip etmeyi seviyor. İzmir’in hedef kitlemize tam uyum sağlayan bir demografik yapısı var. Ayrıca bu bölgede resmi bir teknik servisimiz bulunmuyordu. Tüm bu etkenler ilk deneyim mağazamızı İzmir’de açma yönünde fikirlerimizi belirledi. 2017 Eylül’de Türkiye pazar payımız %3’lerdeydi, son gelen rapora göre %26,4’e ulaştık. Türkiye’deki ikinci büyük telefon sağlayıcısıyız. Türk tüketicileri Huawei’i tanıyorlar ve seviyorlar.” diye konuştu.

Türkiye’nin hemen hemen tüm büyük illerinde deneyim mağazaları açmaya devam edeceklerini anlatan Wang, “Bir sonraki deneyim mağazamız İstanbul İstinye Park Alışveriş Merkezinde Mart ayı içinde açılacak.” ifadesini kullandı. Türkiye’de genç ve enerjik bir tüketici piyasasının bulunduğunu aktaran Wang, mağazayı sadece ürünleri göstermek için değil, aynı zamanda ürünlerle ilgili servis verme amacını da taşıdıklarını ifade etti.

Seth Wang, “Gel ve problemini çöz. İzmir Huawei kullanıcıları bilsinler ki biz onlar için buradayız. Geçen sene hem piyasa hem de Huawei olarak bir düşüş yaşadık, kur değişiklikleri sebebiyle. Ama kurlar hızlı bir şekilde stabil hale geldi. Fiyat stratejimizi de buna göre ayarladık. Fiyatlarımızı makul tutmaya çalıştık çünkü amacımız tüketicilerimize yeni teknolojiyi tanıtmak ve yeni deneyimler yaşatmak. Fiyatları yüksek tutmak gibi bir hedefimiz yok. Herkes için ödenebilir olması ve herkesin bizim ürünlerimizi deneyebilmesi, bizim stratejimiz bu.” diye konuştu.

Ürünlerindeki yapay zeka faktörüne de değinen Wang, yapay zekayı özellikle fotoğraf teknolojisinde iyi kullandıklarını vurguladı. Mobil fotoğrafın her geçen gün daha önemli olmaya başladığına işaret eden Wang, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsanlar telefonlarıyla birlikte kamera taşıyor. Güzel anıları yakalayabilir. Nasıl güzel fotoğraf çekilir biz bunu öğrenmek zorunda değiliz. Yapay zeka teknolojisiyle insanlara bu konuda yardım edebiliriz. Kim olduğun, ne yaptığın önemli değil, kelebek ya da şelale gördüğünde telefonunu al ve fotoğrafını çek. Çünkü telefonun seni anlayacak ve objeleri en iyi şekilde tanıyacak. Otomatik olarak senin için ayar yapacak. Biz insanların kolayca fotoğraf çekmesi için teknoloji geliştiriyoruz. Bu konuda markamızın yatırımları ve çalışmaları devam edecek. İnsanlar Huawei ile nasıl kolay ve iyi fotoğraf çekebileceklerini görecekler.”

Mağazadaki ürünler hakkında bilgi veren Wang, üç kameralı telefon geliştirdiklerini, fotoğrafı çekilen objelerin isminin, gıdaların da kalorisinin görülebildiğini aktardı.

Şubat ayı boyunca Huawei Deneyim Mağazası’nı ziyaret edecek Huawei akıllı telefon kullanıcıları ise ücretsiz telefon temizliği, ücretsiz ekran koruyucu film uygulaması ve ücretsiz Huawei telefon çantası hediyesi gibi fırsatlardan yararlanabilecek.

Huawei Deneyim Mağazası’ndan akıllı telefon satın alan kullanıcılara ayrıca VIP Kart verilecek. 1 yıllık geçerlilik süresi olan VIP Kart sahibi kullanıcılar Huawei Deneyim Mağazası Teknik Servis bölümünde bir kere toz temizliği ve iki kere ekran koruma hizmeti alabilecek.

Bu hizmetlerin alınabileceği Huawei akıllı telefon modelleri ise Huawei Y5 2018, Huawei Y7 2018, Huawei Y6 2018, Huawei Mate 10 lite, Huawei Mate 20 lite, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P20 lite, Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P Smart 2019 ve Huawei P Smart 2018 olarak belirtiliyor.

Detaylı ve güncel bilgileri Huawei Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

huawei, huawei deneyim mağazası, huawei akıllı telefon, huawei teknik servis, huawei telefon modelleri