Apple Yetkili Servisleri

Apple, müşterilerine güvenli ve güvenilir onarımlar için daha da fazla seçenek sunuyor

Yeni Bağımsız Onarım Sağlayıcısı Programıyla Daha Fazla Onarım İşletmesi Orijinal Parçalara Erişebilecek.

Apple bugün, müşterilerine garanti kapsamı dışında olan çoğu iPhone onarımı için ek seçenekler sunan yeni bir onarım programı başlattığını açıkladı. Apple, küçük veya büyük ölçekte daha fazla bağımsız onarım işletmesine Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları (AASP’ler) ile aynı orijinal parçaları, araçları, eğitimi, onarım kılavuzlarını ve tanılama bilgilerini sağlayacak. ABD’de başlatılan bu programın başka ülkeleri kapsayacak şekilde genişletilmesi planlanıyor.

“Müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için ABD’nin her tarafından bağımsız sağlayıcıların Apple Yetkili Sağlayıcı Ağı ile aynı kaynaklara erişmelerini kolaylaştırıyoruz,” diyen Apple COO’su Jeff Williams sözlerine şöyle devam etti: “Onarım ihtiyacı doğduğunda, müşterinin onarımın doğru yapılacağına güvenmesi gerekir. En güvenli ve güvenilir onarımın, doğru şekilde tasarlanıp titizlikle test edilmiş orijinal parçaları kullanan eğitimli bir teknisyen tarafından yapılabileceğine inanıyoruz.”

Yeni bağımsız onarım sağlayıcısı programı, Apple’ın müşteri memnuniyeti konusunda sektöre liderlik eden, tüm Apple ürünleri için garanti kapsamı içinde veya dışında servis sağlayarak milyonlarca kişiye yardımcı olan global ağına yaptığı sürekli yatırımı tamamlıyor. 5.000’den fazla AASP’yi kapsayan bu ağ, gün geçtikte büyümeyi sürdürüyor.

Apple’ın bağımsız onarım programına katılmanın bir maliyeti yok. Yeni programa katılabilmek için işletmelerin onarımları gerçekleştirebilecek Apple sertifikalı bir teknisyene sahip olması gerekiyor. Basit sertifikasyon süreciyse ücretsiz olarak sunuluyor. Daha fazla bilgi edinmek ve başvurmak için support.apple.com/irp-program sayfasını ziyaret edin. Koşullara uygun onarım işletmeleri; orijinal Apple parçaları, araçları, eğitimleri, onarım kılavuzları ve tanılama bilgilerine AASP’lerle aynı maliyet karşılığında sahip olacak.

Apple geçtiğimiz yıl içinde Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da onarım için orijinal parçalar sunmakta olan 20 bağımsız onarım işletmesini kapsayan başarılı bir pilot program başlattı. Bugünkü duyuru, Apple’ın bir süre önce yetkili servis ağını ABD’deki her Best Buy mağazasına entegre edip ABD’de bulunan AASP konumlarının sayısını üç yıl öncesine göre üç katına çıkartarak gerçekleştirdiği geniş çaplı genişletme çalışmasının ardından yapıldı.

Detaylı ve güncel bilgileri Apple Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.