Huawei P30

Huawei P30 Pro’ya Avrupa’dan ikinci kez “En İyi Akıllı Telefon” ödülü

Huawei, P30 Pro ile ikinci kez Avrupa Görüntü ve Ses Birliği’nin (EISA) “En İyi Akıllı Telefon” ödülünü kazandı. Huawei P30 Pro, EISA tarafından “EISA En İyi Akıllı Telefon 2019-2020” ödülüne layık görüldü. Böylece, Huawei bu kategoride üst üste ikinci kez ödül kazandı.

EISA, Huawei P30 Pro’nun düşük ışıkta fotoğraflama yeteneklerini “Şu anda bir akıllı telefondan alabileceğiniz en iyi performans” olarak nitelendirdi.

Leica Dörtlü Kamera Sistemi, çok yönlü 40mp Huawei SuperSpectrum Sensörü ve 20mp ultra geniş kamerayla birlikte, optik stabilizasyona sahip SuperZoom lensinin de yardımıyla bir akıllı telefonda daha önce hiç görülmemiş netlik ve yakınlaştırma sağlıyor.

EISA üyeleri, 30’dan fazla ülkeden tüm tüketici elektroniği yelpazesinde uzman medyayı içeriyor ve her üye, fotoğraf, mobil cihazlar, Hi-Fi, ev sineması ses sistemi, ev sineması ekranı, araç içi elektronik ve video gibi EISA’nın altı uzman grubunun bir veya daha fazlasına katkıda bulunuyor. Her yıl, EISA üyeleri, bu Uzman Gruplarının her birine aday olması gerektiğini düşündükleri ürünlerin listesini veriyor. Adaylar, EISA’nın AGM’sine sunuluyor ve burada üyeler, her bir kategoriyi kazanan için oy vermeden önce derinlemesine bir analiz ediyor.

Huawei P30 Serisi Özellikleri

Huawei CEO’su Richard Yu, “Huawei P30 Serisi, onlarca yıllık dijital kamera teknolojisi geliştirmesinin ardından fotoğrafçılığın kurallarını yeniden yazacak ve tüketicilerin mobil fotoğrafçılık algısını yeniden şekillendirecek bir atılımı temsil ediyor.” dedi. Huawei P30 ve Huawei P30 Pro tanıtıldı. Huawei P30 serisi telefonlar, kullanıcıların dijital fotoğraf konusunda akıllı telefonlardan beklentilerini değiştirmeyi hedefliyor. Huawei P30 özellikleri, akıllı telefonların dijital fotoğraf ve video uygulamalarında günümüzde ne denli geliştiklerini etkileyici bir biçimde ortaya koyuyor.

Bugüne kadar üretilmiş en gelişmiş kameralı akıllı telefonlar arasında yer alan Huawei P30 serisi cihazlar, yenilikçi Huawei SuperSpectrum sensörü, optik Huawei SuperZoom lensi, yeni Uçuş Süresi (TOF) kamerası, daha iyi OIS ve AIS görüntü dengelemesi ile profesyonel kameralara rakip teknolojiler sunuyor. Huawei P30 Pro’da, 40 MP ana kamera, 20 MP ultra geniş açılı kamera, 8 MP telefoto kamera, TOF kamerası, yeni bir Leica dörtlü kamera sistemi ve yepyeni bir selfie deneyimi için ise 32 MP ön kamera bulunuyor.

Zengin video özellikleri ile Huawei P30 serisi akıllı telefonlar, stüdyo kalitesinde video çekimi çağını başlatıyor. Huawei SuperSpectrum sensörü, düşük ışıkta kaliteli video çekimi sağladığı gibi gece sahnelerini kristal netliğinde ortaya çıkarıyor. SuperZoom lens net yakın çekimlere izin verirken, Huawei AIS ve OIS artık 60 fps’de 4K videolar gibi tüm video çekim ayarları için görüntü dengelemeyi destekliyor. AI Movie Editor, otomatik olarak eylemin öz niteliklerini tanımlıyor ve kullanıcılara arka plan müziği ekleme ve zaman atlaması, yavaş hareket gibi özel efektler ekleyerek ilgi çekici video içeriği üretmek için araçlar sunuyor. Huawei İkili Görüntüleme modu ise videolara yepyeni bir bakış açısı getiriyor.

Huawei P30 serisi cihazlar, aynı anda farklı videoları kaydetmek için arka kameralardan ikisinin birden ama ayrı ayrı kullanılmasına izin veriyor. Çift Görüntü modunda, hem ultra geniş açılı bir klip hem de zoom çekimi yapılabiliyor. Huawei P30 ve Huawei P30 Pro telefonlar 6 ve 8 GB RAM ile 64 ve 256 GB ROM hafıza tercihleriyle tüketicilere sunuluyor. Huawei P30 serisi, gelecek nesil akıllı telefonlar için çıtayı yükseltiyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Huawei Tüketici Elektroniği Grubu CEO’su Richard Yu, Huawei P30 Serisi’nin onlarca yıllık dijital kamera teknolojisi geliştirmesinin ardından fotoğrafçılığın kurallarını yeniden yazacak ve tüketicilerin mobil fotoğrafçılık algısını yeniden şekillendirecek bir atılımı temsil ettiğini belirtti. Richard Yu, “Huawei SuperSpectrum Sensörü ve SuperZoom Lens gibi yenilikler, sadece fotoğraf değil, aynı zamanda videonun da sınırlarını zorlamamızı sağlıyor. Huawei P30 serisi, gelecek nesil akıllı telefonlar için çıtayı yükseltiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Detaylı ve güncel bilgileri Huawei Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.