Mor renkli iPhone 12 ve iPhone 12 mini

Mor renkli iPhone 12 ve iPhone 12 mini

Yeni renk seçeneği iPhone 12’nin harika düz kenarlı tasarımını tamamlıyor. iPhone 12; gelişmiş çift kamera sistemine, Ceramic Shield ön yüzeyli Super Retina XDR ekrana, A14 Bionic çipe ve 5G özelliğine sahip.

Apple yeni etkileyici mor renkli iPhone 12 ve iPhone 12 mini’yi tanıttı. Bu yeni renk, iPhone 12’nin hassaslıkla işlenmiş arka camıyla mükemmel renk uyumu sağlayan düz alüminyum kenarlarını harika bir şekilde belirginleştiriyor.

Her iki modelde de güçlü bilişimsel fotoğraf teknolojileri ve bir akıllı telefonla çekilebilecek en kaliteli videoları sunan gelişmiş çift kamera sistemi bulunuyor. Tüm kenarlara uzanan geniş Super Retina XDR ekranlar OLED ile daha parlak ve daha etkileyici bir kullanıcı deneyimi sağlarken, Ceramic Shield ön yüzey ise iPhone’da dayanıklılık bakımından şimdiye kadar yapılan en büyük sıçramayı gerçekleştiriyor.

Bir akıllı telefondaki en hızlı çip olan Apple tasarımı A14 Bionic çip, tüm iPhone 12 deneyimine güç verirken pil ömrünü de verimli bir biçimde yönetiyor. iPhone 12 modelleri ayrıca en iyi 5G deneyimini sunuyor. Yüksek güçlü kablosuz şarj olanağı veren ve iPhone’a kolaylıkla yapışan MagSafe ile yeni bir aksesuar ekosistemi kullanıcıların hayatına giriyor.

“Muhteşem iPhone 12 dünyanın en popüler akıllı telefonu. iPhone 12 ailesi %99’un üzerinde müşteri memnuniyeti oranına sahip. İlkbahara yetişen yeni mor renk, seriye parlak ve eğlenceli bir seçenek daha ekliyor. Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Greg Joswiak: Bu çekici yeni renk, iPhone 12 ve iPhone 12 mini ailesinin diğer beş etkileyici renk seçeneğine katılıyor. iPhone 12 ve iPhone 12 mini; gelişmiş çift kamera sistemi, Super Retina XDR ekran, daha yüksek dayanıklılık, bir akıllı telefondaki en hızlı çip olan A14 Bionic, harika pil ömrü ve akıllı telefonlar arasındaki en iyi 5G deneyimi ile geliyor.”

Dayanıklı tasarım ve etkileyici ekran

6.1 inç iPhone 12 ve 5.4 inç iPhone 12 mini’nin üst düzey yeni tasarımı, etkileyici olduğu kadar dayanıklı da. Dünyanın 5G uyumlu en küçük akıllı telefonu olan iPhone 12 mini, iPhone 12’nin kullandığı tüm teknolojileri bünyesinde toplarken, etkileyici büyüklükte boydan boya uzanan bir ekranla geliyor.

Şık düz kenar tasarımı ile havacılık ve uzay endüstrisi standartlarında alüminyum kasalara sahip olan her iki modelde de, yüksek sıcaklıkta kristalizasyon adımıyla cam matrisi içinde nano ölçekli seramik kristalleri oluşturarak camın ötesine geçen ve düşmelere karşı performansı 4 kat artıran Ceramic Shield ön yüzey bulunuyor.

iPhone 12 ve iPhone 12 mini’de, sektördeki en yüksek renk doğruluğunu sağlayan sistem genelinde renk yönetimi özelliğine sahip, kenardan kenara uzanan Super Retina XDR tam ekran bulunuyor. Bu yeni OLED ekran; piksel hassaslığında parlaklığa ve gerçek siyahlar için 2.000.000:1 kontrast oranına sahip olmanın yanı sıra, yüksek çözünürlüklü videolar ve daha fazla detay içeren fotoğraflar için etkileyici HDR görüntüleme deneyimi ve iPhone 11’in yaklaşık iki katı maksimum parlaklık sunuyor.

30 dakikaya kadar maksimum 6 metre derinlikte suya dayanıklı sektör lideri IP68 derecesine sahip olan iPhone 12 ve iPhone 12 mini, kahve ve gazlı içecekler gibi, her gün yaşanabilecek sıvı dökülmelerine karşı koruma sağlıyor.

iPhone 12’nin gelişmiş çift kamera sistemi

iPhone 12 ve iPhone 12 mini, gücünü A14 Bionic çipten alan etkileyici bilişimsel fotoğraf teknolojilerinin yanı sıra, çift kamera sistemi sayesinde, mükemmel fotoğraflar ve videolar çekmeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştıran benzeri görülmemiş bir kamera deneyimi sunuyor.

Ultra geniş kamera ve ƒ/1.6 diyafram özellikli geniş kamera içeren bu gelişmiş kamera sistemi, %27 daha fazla ışık alarak loş ışıkta daha da muhteşem fotoğraflar ve videolar çekmenizi ve iPhone’da şimdiye dek sunulan en hızlı çekimleri yapmanızı sağlıyor.

Her ortamda daha iyi fotoğraflar çekmeniz için şimdi TrueDepth, Geniş ve Ultra Geniş kameralarda bulunan Gece modu ve daha hızlı çalışan Deep Fusion, iPhone 12 modellerinde bilişimsel fotoğraf teknolojilerini bir üst seviyeye taşıyor. Müşteriler Gece modunu kullanarak daha parlak görüntüler elde ediyor, loş ışıkta çektikleri fotoğraflar daha iyi bir kontrasta sahip oluyor ve Deep Fusion özelliğiyle çekilen fotoğraflarda daha fazla dokuya karşılık daha az gren göze çarpıyor.

Smart HDR 3; beyaz dengesi, kontrast, doku ve doygunluk değerlerini ayarlayarak son derece doğal gözüken fotoğraflar elde etmek için yapay öğrenmeyi akıllı bir şekilde kullanıyor.iPhone 12, Dolby Vision ile HDR video çekebilen ilk kameraya sahip ve müşterilerin iPhone’da yerleşik olarak kolaylıkla sinematik görüntü kalitesinde videolar çekmesine, düzenlemesine ve paylaşmasına imkan tanıyarak eksiksiz bir Dolby Vision deneyimi sunan dünyadaki ilk ve tek aygıt.

Dolby Vision teknolojisi video çekimi sırasında canlı olarak işleniyor ve görüntüler ister Fotoğraflar uygulamasında ister iMovie’de veya Final Cut Pro’da düzenlensin, Dolby Vision ile elde edilen özellikleri taşımayı sürdürüyor. Ayrıca, sektörün en iyisi Super Retina XDR ekran sayesinde iPhone 12’de oynatılan videolar her zamankinden daha da gerçekçi gözüküyor.

Her iki model de gelişmiş sinematik video stabilizasyonu sunuyor ve Dolby Vision ile gerçeğe daha da yakın selfie videoları çekmenize olanak tanıyor. Gece modunda hızlı çekim özelliği, daha uzun pozlama süreleriyle daha net videolar ve daha iyi ışık izleri elde etmenize yardımcı olurken, loş ışıklı ortamlarda tripod ile yaptığınız çekimlerde daha dengeli bir pozlama sağlıyor.

A14 Bionic: Yenilik ve performansta tartışılmaz liderlik

A14 Bionic akıllı telefon sektöründe 5 nanometre üretim teknolojisiyle üretilen ilk çip. Her zamankinden daha hızlı ve daha etkili olan A14 Bionic, bir akıllı telefondaki en hızlı CPU ve GPU ile konsol kalitesinde oyun deneyimlerini, güçlü bilişimsel fotoğraf teknolojilerini ve daha fazlasını mümkün kılarken aynı zamanda harika bir pil ömrü de sağlıyor.

Yapay öğrenme teknolojisinin sınırlarını zorlayan A14 Bionic, %80 performans artışı sağlayan 16 çekirdekli bir Neural Engine’e sahip. Bu 16 çekirdekli Neural Engine, saniyede 11 trilyon işlemi tamamlayarak en yoğun yapay öğrenme modellerinde bile daha yüksek performans sağlıyor.

iPhone 12’de çığır açan 5G deneyimi

iPhone 12 and iPhone 12 mini, birinci sınıf donanım ve birinci sınıf yazılımların kusursuz entegrasyonuyla desteklediği gelişmiş 5G deneyimini küresel bir ölçeğe taşıyor.

iPhone’da 5G; daha hızlı dosya indirme ve yükleme, daha kaliteli online video izleme, daha akıcı bir oyun deneyimi, uygulamalarda gerçek zamanlı etkileşim, yüksek çözünürlüklü FaceTime görüşmeler ve diğer işlemler için daha yüksek hızlar sunuyor.

Müşteriler, herkese açık Wi-Fi bağlantı noktalarına bağlanma ihtiyacını ortadan kaldıran, daha güvenli ve hızlı bağlantı teknolojisinden de yararlanabilecekler.

Bir akıllı telefondaki en fazla 5G bandına sahip olan iPhone 12 modelleri tüm dünyada en geniş 5G kapsama alanını sağlıyor. ABD’deki modeller, iPhone 12 modellerinin yoğun nüfuslu alanlarda bile 4 Gbps’ye kadar yüksek hızlara erişmesini sağlayan, 5G’nin daha yüksek frekanslı versiyonu olan milimetre dalga boyunu destekliyor. iPhone 12 modelleri ayrıca, 5G ihtiyaçlarını akıllı bir şekilde değerlendirerek veri kullanımını, hızı ve gücü gerçek zamanlı olarak dengeleyip pil ömrünü uzatan Akıllı Veri özelliğine de sahip.

iPhone 12 iOS 14.5 ile birlikte

Mor iPhone 12 ve iPhone 12 mini, iOS 14.5 ile birlikte geliyor. Bu son sürümde, maske takarken Apple Watch ile iPhone’un kilidini açma özelliği, yeniden tasarlanan programlar ve bölümler sayfalarına sahip gelişmiş Apple Podcasts uygulaması, yeni bir Arama sekmesi ve yeni emoji’ler bulunuyor.

Ayrıca Siri şimdi, İngilizce’de varsayılan ses seçeneği yerine daha çeşitli ses seçenekleri sunuyor. iOS 14 ile aynı temeller üzerine kurulu bu en yeni yazılım güncellemesi, muhteşem bir görünümle yeniden tasarlanan araç takımları ve Uygulama Arşivi ile Ana Ekran’a büyük yenilikler getiriyor. App Clip’leri kullanmak için yeni yollar ve Mesajlar uygulamasına güçlü güncellemeler de ekleniyor.

MagSafe ile inovatif yeni aksesuarlar

MagSafe kablosuz şarjı iyileştirerek daha iyi ve daha verimli bir deneyime dönüştürüyor ve iPhone 12 modellerini harika bir şekilde tamamlayan ve kolay takılabilen aksesuarlardan oluşan yeni bir ekosistem oluşturuyor.

Kablosuz şarj bobininin etrafında, hizalama ve verimlilik için optimize edilmiş bir mıknatıs grubu bulunan MagSafe, iPhone’a benzersiz bir deneyim kazandırıyor ve her seferinde mükemmel bir şekilde bağlanıyor.

MagSafe şarj aygıtları verimli bir şekilde 15 W’a kadar güç sağlıyor ve mevcut Qi özellikli aygıtlarla da uyumlu. Şarj çözümleri arasında, iPhone ve Apple Watch ile kullanılmak üzere MagSafe Şarj Aygıtı ve MagSafe Duo Şarj Aygıtı’nın yanı sıra, iPhone’un arkasına kolayca oturan yeni silikon, deri ve şeffaf kılıflar, Deri Zarf Kılıf ve Deri Cüzdan da bulunuyor. Müşteriler üçüncü taraf üreticilerin inovatif MagSafe aksesuarları tasarlamalarını da bekleyebilirler.

Çevreye bağlılık

Apple bugün küresel kurumsal operasyonlarında tamamen karbon nötr olmayı başardı. 2030’a kadar ise üretim tedarik zinciri ve ürün yaşam döngüleri de dahil tüm çalışmalarında iklim üzerindeki etkisinin net olarak sıfır olmasını planlıyor. Bu da satılan her bir Apple aygıtının malzeme tedariği, bileşen üretimi, montaj, nakliye, müşteri kullanımı ve şarjdan geri dönüşüm ve malzemelerin geri kazanılmasına kadar her aşamada %100 karbon nötr olması demek.

iPhone 12 modellerinde kamera, Taptic Engine, MagSafe ve Apple’ın MagSafe aksesuarlarındakiler dahil tüm mıknatıslarda %100 geri dönüştürülmüş nadir bulunan toprak elementleri kullanılıyor. Apple ayrıca iPhone paketinden güç adaptörünü ve EarPods’u da çıkararak karbon emisyonlarını daha da azalttı ve değerli malzemelerin topraktan çıkarılmasının ve kullanılmasının önüne geçti.

Bu durum, ambalajın daha küçük ve hafif olmasını sağlayarak bir palette %70 daha fazla kutu taşınmasına imkan veriyor. Bu değişikliklerin hepsi bir araya gelince yılda 2 milyon metrik tondan fazla karbon emisyonu tasarruf etmemizi sağlayacak. Bu da trafikten yılda yaklaşık 450.000 aracı çekmekle eş değer.